Skip to content
Звузити екран Розширити екран Автоматизувати екран Increase font size Decrease font size Default font size Sitemap Голубий колір сайту Рожевий колір сайту Зелений колір сайту

Всеукраїнська громадська організація 'Асоціація - Моя Родина', УКРАЇНА БЕЗ СИРІТ


Ukrainian (UA)English (United Kingdom)German (DE)

Установчі документи (фото-копії)

У розділі "Про Асоціацію", категорія "Установчі документи" викладено установчі документи:

1. Свідоцтво про реєстрацію Асоціації. 2. Довідка з ДПІ про неприбутковість Асоціації. Подивитися можна тут

Господь любить тих, хто боїться Його, хто надію складає на милість Його! (Пс.146:11)

Дитина у прийомній сім’ї

Drucken
Nachrichten - Останні
Geschrieben von: Administrator   
Samstag, den 06. März 2010 um 21:16 Uhr

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства.  Особливо тепер, під час глобальної фінансової, енергетичної і соціально-політичної кризи. Очевидним фактом є те, що переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в інтернатних закладах. Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховуються в сім’ях, тим, що вони

недоотримують батьківського тепла, любові, ласки та доброти. Адже все це конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості. За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони – наше майбутнє. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневірюються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.

В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення нової форми державної опіки – інституту прийомної сім’ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім’ї. За роки проведення експерименту з утворення прийомних сімей в окремих регіонах країни отримано позитивні результати... Що ж таке прийомна сім’я? Прийомна сім’я – це сім’я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно за плату взяли на виховання та для спільного проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У таких випадках прийомна сім’я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину.

Прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду.

Форми стосунків прийомних дітей із біологічними батьками та іншими родичами визначаються органами опіки та піклування за погодженням прийомних батьків. Прийомні батьки-вихователі отримують від держави заробітну плату, набувають трудовий стаж і мають на кожну дитину щомісячну матеріальну допомогу.

Контролем і супроводом прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу займаються Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомну сім’ю обов’язково відвідує соціальний працівник, який надає соціальні послуги та консультації. По-перше, він дізнається, чи може сім’я взагалі бути прийомною. Також проводить бесіди з батьками про прийомну сім’ю і радиться, як вирішити деякі загальні та конкретні соціальні питання. Крім того, соцпрацівник проводить бесіди і з прийомною дитиною. Наодинці з нею він дізнається її про думку та почуття щодо прийомної сім’ї.

На сьогоднішній день інститут прийомного виховання в Україні активно розвивається. За даними центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – по Києву в 40 прийомних сім’ях живуть і виховуються 59 дітей. Крім того, створено 10 будинків сімейного типу (БСТ). А по Київській області вже успішно створено прийомні сім’ї, де знайшли родинний затишок 344 дитини-сироти  та діти, що позбавлені батьківського піклування.

Якщо в прийомній сім’ї вже є діти, то можуть виникнути небажані проблеми. По-перше, сімейній дитині може не сподобатися прийомна. По-друге, прийомна дитина може бути плаксивою, сумною або дуже сердитою. В результаті виникають непорозуміння з навмисним понівеченням та ламанням іграшок. По-третє, не виключено, що доведеться дозволити батькам приділяти більше уваги прийомній дитині. Можливо, також що навіть буде потрібно поступитися для прийомної дитини місцем у кімнаті.

І все ж таки, незважаючи на чимало проблем, пов’язаних із вихованням прийомних дітей у сім’ях, ця благородна, гуманна справа знаходить певну підтримку в суспільстві. Підтвердження тому – зростаюча кількість сімей, що зважуються на рішучий і відповідальний крок – стати батьками-вихователями для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станіслав Смірін
Джерело  http://familytimes.com.ua
Zuletzt aktualisiert am Samstag, den 22. Mai 2010 um 18:42 Uhr