Skip to content
Звузити екран Розширити екран Автоматизувати екран Збільшити розмір шрифта Зменшити розмір шрифта Звичайний розмір шрифта Sitemap Голубий колір сайту Рожевий колір сайту Зелений колір сайту

Всеукраїнська громадська організація 'Асоціація - Моя Родина', УКРАЇНА БЕЗ СИРІТ


Ukrainian (UA)English (United Kingdom)German (DE)

Дитячий будинок сімейного типу - родини Шпарких

Друк
Дитячі будинки сімейного типу - Чернівецька
Автор
Шпарка Марія Васлівна
  

Кількість вихованців, їх вік і стать: 10 дітей, віком 6 - 18 років
Контактна особа: Шпарка Марія Василівна, Шпаркий Валерій Анатолійович

ДБСТ створений 1 вересня 2008 року. Батьки-вихователі: Марія Василівна -1961р.н., Валерій Анатолійович -1958р.н..

      На даний час у родині виховуються 10 дітей: Василь -1995р.н., Олександр -1998р.н., Аркадій -1999р.н., Крістіна -2001р.н., Катерина -2002р.н.,Артур-2000р.н, Міша-2003р.н., Ваня-2004р.н,Маша-2006р.н.,Коля-1998р.н..

       Мене з братом виховували дуже хороші батьки. Але мені завжди нехватало менших дітей біля себе. Закінчивши школу здобула фах вихователя. У 1980р. вийшла заміж. Створилася гарна сім"я: вихователь діточок у садочку та військовий вихователь юнаків.

     Старший син створив свою сім'ю. житло. А ми з чоловіком вийшовши на пільгові пенсії: військову і педагогічну, порадившись з молодшим Васьком, вирішили здійснити свій давній задум.

     За два місяці підготували документи, пройшли навчальні курси. Нам дали четверо діток з однієї сім"ї. Потім ще двоє: братик з сестричкою. Потім ще. Наша родина росла, як грибочки. Ми дуже стараємося, щоб наші дітки забули скоріше всі біди, які їх спіткали у житті. Адже наші дітки були не дуже малі, як ми їх брали, і дуже багато чого поганого з минулого пам'ятають.

      Наша Діана закінчивши коледж вийшла заміж у 2011р. У неї склалася гарна сім'я. Другу Мирославу видали заміж рік тому, за цей час вони уже будують будуник. Жаль грошей, щоб покрити дах їм невистачає. А в цьому питанні держава не в змозі допомогти. А діти так стараються, такі молодці, хочуть мати своє житло. Вони повірили нашим настановам, що якщо людина хоче, то вона своїми стараннями може добитися всього.

    І ми з чоловіком маємо дуже велику мрію, яка не збувається. Ми хочемо дітям нашим допомогти з житлом. І це з однієї сторони можливо. У нас в Сторожинці розформували військову частину, уже 10-11р. тому, деякі примішеня передали місту і використали з цільлю. А ще є, що Міністерство оборони і місту не передало, і ми давали запит, сказали, що будуть рішати і так нічого не рішили. А приміщення із плином часу валяться, розсипаються. А передали би нашому Дитячому будинку сімейного типу одне із приміщень, які б ми дітям малосімейні квартири поробили. Ми оптимісти і надіймося що це збудеться....

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 17 Серпень 2015, 14:05
 

Фото родини Шпарких

Хто нас відвідує!

Детальний перегляд