Skip to content
Звузити екран Розширити екран Автоматизувати екран Increase font size Decrease font size Default font size Sitemap Голубий колір сайту Рожевий колір сайту Зелений колір сайту

Всеукраїнська громадська організація 'Асоціація - Моя Родина', УКРАЇНА БЕЗ СИРІТ


Ukrainian (UA)English (United Kingdom)German (DE)

YOUTUBE.COM video channel of the Association has been created

Now, if you have videos filmed in family-type children's houses, they can go live on the site http://www.youtube.com and be connected to our video channel which can be viewed at the link: http://www.youtube.com/gomoyarodyna

 

Read more...

He loveth transgression that loveth strife: and he that exalteth his gate seeketh destruction. (Proverbs 17:19)

Звернення неурядових громадських організацій до Прем’єр-міністра України

Print
News - The last news
Written by Administrator   
Wednesday, 02 June 2010 01:00

Шановний Миколо Яновичу!

Громадські організації, що працюють в сфері забезпечення благополуччя дітей, захисту їх прав, підтримки сімей з дітьми звертаються до Вас з проханням переглянути та призупинити дію Доручення Прем’єр-міністра України від 23 червня 2010 року „За результатами відвідання 27 травня Прем’єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко” (Подільський район м. Києва)”.

 

Наше прохання ґрунтується на твердому переконанні, що найкращим середовищем для виховання дитини є сім’я. Держава, громадськість, місцеві органи влади мають підтримувати батьків у виконанні їх батьківських обов’язків, та забезпечувати пріоритетне право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання. Окрім того, ми переконані, що діти-сироти  і діти, позбавлені батьківського піклування, в тому числі обдаровані, не повинні бути ізольовані, вони мають повне право навчатись в загальних освітніх навчальних закладах.

 

Впродовж останніх десяти років Україна здійснила ряд прогресивних кроків на шляху  реформування державної системи опіки над дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт, розвитку  соціальних послуг для підтримки дітей і сімей. Ми констатуємо, що ці кроки не завжди були послідовними та комплексними, проте вони сприяли покращенню системи опіки і піклування та наближенню України до Європейських стандартів забезпечення прав дітей. Ми підтверджуємо свою відданість цьому курсу і готовність продовжувати розпочаті ініціативи разом з міністерствами і місцевими органами державної влади.

 

В той же час ми констатуємо, що жоден Уряд України не сформував системне, цілісне бачення процесу здійснення реформ в сфері захисту дітей та підтримки сімей з дітьми. Питання дитинства досить часто були і є засобом політичної боротьби або захисту  вузьковідомчих інтересів.

 

Успішний досвід країн східної Європи щодо реформування системи опіки розпочинався зі створення на рівні Урядів дієвих міжвідомчих органів, з широким залученням громадських структур, які комплексно вивчали стан справ та розробляли цілісну стратегію реформування, спрямовану на забезпечення прав дитини та підтримку батьків у виконанні їх батьківських обов’язків. Наявні ресурси інтернатної системи поступово переорієнтовувалися на створення системи підтримки сімей з дітьми, формування засад відповідального батьківства та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Якість життя дитини, її благополуччя мають бути в центрі уваги держави, у сфері відповідальності керівників місцевих органів державної влади. Ми прагнемо, щоб державні механізми, в тому числі фінансові,  були спрямовані на підтримку дитини і її сім’ї,  створення і розвиток доступних соціальних послуг на рівні громади.

 

У зв’язку з цим, ми також просимо Вас розглянути можливість створення на рівні Кабінету Міністрів України робочої групи професійних експертів із залученням громадських організацій для ґрунтовного аналізу поточної ситуації в системі опіки і захисту дітей та розробки  довготривалої комплексної стратегії реалізації прав дітей в Україні, забезпечення необхідних умов для розвитку їх потенціалу.

 

Неурядові організації України

Список неурядових громадських організацій України, що підписали звернення до Прем'єр-міністра України щодо призупинення дії Доручення Прем'єр-міністра України від 23 червня 2010 року станом на 10.00 год. 05.07.2010р.

1) Представництво благодійної організації „Надія і житло для дітей" в Україні

2) Представництво благодійної організації „Кожній дитині" в Україні

3) Міжнародна благодійна фундація „Отчий дім"

4) Всеукраїнська громадська організація «Асоціація-Моя родина»

5) Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана»

6) Всеукраїнська громадська організація «Служба захисту дітей»

7)   Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»

8) Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині»

9) Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Демократичний альянс»

10) Український фонд «Благополуччя дітей»

11) Громадська організація «Родина для дітей»

12) Молодіжна громадська організація «Молодіжний інноваційний центр «Медіа-М»

13)  Громадська організація «Центр Європейської інтеграції»

14) Благодійна організація «Благодійний фонд Молодіжної участі»

15) Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства»

16) Структурний осередок німецько-польсько-українського Товариства «Центр «Наші діти»

17) Ресурсний центр ГУРТ

18) Український фонд «Благополуччя дітей»

19) Гендерний інформаційно-аналітичний центр "КРОНА", м. Харків

20) ХОФ "Громадська Альтернатива", м. Харків

21) Представництво організації «Право на здоров'я» (HealthRight International), м. Київ

22) Благодійний фонд «Підліток», м. Луганськ

23) Міська молодіжна громадська організація "Молодіжна альтернатива" (М'АРТ), м. Чернігів

24) Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України»

25) Міжнародний благодійний фонд «Набат»