Skip to content
Звузити екран Розширити екран Автоматизувати екран Збільшити розмір шрифта Зменшити розмір шрифта Звичайний розмір шрифта Sitemap Голубий колір сайту Рожевий колір сайту Зелений колір сайту

Всеукраїнська громадська організація 'Асоціація - Моя Родина', УКРАЇНА БЕЗ СИРІТ


Ukrainian (UA)English (United Kingdom)German (DE)

Створено відео канал асоціації на YOUTUBE.COM

Тепер, якщо ви маєте відео-роліки зняті у будинках сімейного типу їх можна викладати на сайті http://www.youtube.com і підключати до нашого відео-каналу, який можна подивитися за адресою: http://www.youtube.com/gomoyarodyna

 

Детальніше...

Ненависть побуджує сварки, а любов покриває всі вини. (Пр.10:12)

Дитячий будинок сімейного типу - родини Васильєвих

Друк
Дитячі будинки сімейного типу - Херсонська
Автор
Васильєв Олександр
  

Кількість вихованців: 5 дітей, віком від 5 - 16 років
Контактна особа: Васильєв Олександр

Про історію створення ДБСТ можливо написати цілий роман, але я обмежусь оповіданням

У січні 2006-го року, ми з дружиною, виховуючи трьох своїх синів, взяли до своєї родини, під опіку, 12-ти річну дівчинку залишену без батьківського піклування.

Наш старший син пішов до армії, потім став жити самостійно, а середній та молодший були зачислені до Запорізького військового ліцею, який закінчили і, на цей час, навчаються: один у Харківському авіаційному, другий у Херсонському педагогічному університетах вже на другому курсі.

У квітні того ж, 2006-го, року, ми взяли під опіку ще трьох дітей: дівчинку 11-ть років, її 7-ми річного братика та 1,5-річну сестричку, яка перебувала у дитячий туберкульозній лікарні. Ці діти потрапили до нашої родини у достатньо важкому стані, як моральному, так і фізичному, - всі туб контактні, а в молодшої - туберкульоз закритої форми, також педагогічно не розвинуті, - хлопчик не знав ні букв, ні цифр, а дівчина могла читати лише по складах з великим зусиллям.

Але, не зважаючи на труднощі, ми взялись за виховання та лікування цих дітей. Оскільки у нас були певні педагогічні успіхи, ми вирішили створити дитячий будинок сімейного типу та взяти на виховання ще дітей, які потребують батьківської турботи.

Створення ДБСТ, як виявилось, було дуже складним процесом, навіть складнішим ніж виховання дітей.
Але долаючи всі перепони, через три роки 1-го квітня 2009-го року, ми зареєстрували дитячий будинок сімейного типу в м. Херсон. Для цього був потрібен навіть приїзд, у січні 2009-го року, до Херсона комісії у складі зам. міністра Кондратюк Т. та директора державного департаменту з усиновлення та прав дитини Волинець Л.

Комісія домовилась з місцевою владою про реєстрацію дитячого будинку сімейного типу, житлове приміщення, 150 кв. метрів, для якого виділила релігійна громада «Церква Християн м. Херсон». Силами цієї громади в приміщенні було зроблений капітальний ремонт і встановленні необхідні меблі та побутова техніка.

Поки нам є де жити, але ми планували і плануємо будівництво приватного будинку для розміщення в ньому ДБСТ, тому, що дітям потрібна постійна реєстрація для отримання паспортів, також потрібні умови для виховання у них сімейних цінностей, можливо, що хтось із них залишиться жити з нами і далі, поки не вирішать свою подальшу долю. Будинок потрібен також для того, щоб діти, у яких вже будуть свої сім’ї, могли приїздити до батьків погостювати у родинне гніздо.

Бюджетом міста не передбачено будівництва будинку для ДБСТ, тому на засіданні, між комісією та представниками місцевої та обласної влади, була домовленість про виділення земельної ділянки протягом місяця, мені, як приватній особі, для будування будинку, ведення садівництва та огородництва.

Ми не просили про виділення службового приміщення тому, що добре розуміємо, що життя в такому приміщенні пов’язане з постійною загрозою використання його для інших потреб, яких у міста дуже багато.

Потрібно сказати, що на неодноразові мої звернення до різних гілок влади, мені, у 2007-му році, сесією міської ради, вже виділялась земельна ділянка, яка, після оформлення всієї проектної документації, була погоджена і архітектурою міста, і санепідемстанцією, але не погоджена управлінням земельних ресурсів. Цю ділянку, на цей час, оформляє міський відділ культури. Дуже шкода часу та марно витрачених коштів.

На цей час, в ДБСТ, на базі  нашої родини, виховується п’ятеро дітей залишених без батьківського піклування. Всі діти шкільного віку навчаються в престижному Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв.

- Вікторія: 16-ть років, одна з кращих учнів класу, поглиблено вивчає англійську мову, самостійно – французьку мову, пише вірші, перемогла в обласному фестивалі-конкурсі молодіжної творчості  «Дотик до чуда» в номінації література, має бажання навчатись у медичному коледжі, а потім – університеті.

- Людмила: 15-ть років, староста класу, навчається на образотворчому відділенні ліцею мистецтв, одна з кращих художників ліцею, приймає участь у різних мистецьких виставках області, отримала нагороду від губернатора області, - цифровий фотоапарат, за одну із своїх робіт, добре навчається, мріє стати дизайнером.

-  Владислав Бабанаєв: в 10-ть років зайняв 6-е місце в чемпіонаті України 2009р. з великого тенісу (http://ftu.tennis.ua/?mid=58&action=rank_list_utt), увійшов до переліку кращих спортсменів країни. В наступному році плануємо боротись за місце у збірній України до 12-ти років, яка буде приймати участь в міжнародних змаганнях. Владислав  добре навчається в ліцеї на образотворчому відділені, плануємо його навчання Херсонському вищому спортивному училищі Олімпійського резерву, мріє стати професійним спортсменом, а потім дитячим тренером з великого тенісу.

- Олександр: 8-м років, також займається великим тенісом, але тільки через два роки зможе приймати участь у змаганнях, навчається в ліцеї мистецтв на музичному відділені, мріє ні в чому не відставати від старшого брата.

- Ангеліна: 5-ть років, має бажання займатись фігурним катанням. Поряд з нами знаходиться Льодовий палац і ми ведемо важкі перемовини з місцевою владою про влаштування цієї дитини до секції фігурного катання. Ми згодні на оплату праці тренера, але потягнути оплату оренди комунального льоду бюджет дитячого будинку не може. Згодом Ангеліна також буде навчатись в ліцеї мистецтв на хореографічному відділені.

Ми з дружиною плануємо, на початку 2010-го року, взяти до нашого ДБСТ ще двох дітей, у яких також будемо виявляти та розвивати їх здібності.

Останнє оновлення на Середа, 19 Жовтень 2011, 13:37
 

Хто нас відвідує!

Детальний перегляд